Chcete se cítit lépe, mít více energie a prožívat každý den radost? Máme pro Vás skvělý návod. Stačí si čas od času zacvičit,  nebo si jít zahrát s přáteli nějaký kolektivní sport.Pojďme se společně podívat na 10 benefitů, které Vám pravidelný sport přinese.

1. ZLEPŠENÍ NÁLADY

Určitě už jste někdy slyšeli, že díky sportu se Vám zlepší nálada. A proč tomu tak je? 

Během sportu se ve Vašem mozku vyloučí nejrůznější hormony. Tím nejznámějším je endorfin, neboli hormon štěstí. Ten způsobí, že se budete cítit uvolněnější, veselejší a šťastnější.Když pomineme účinky endorfinů, má cvičení mimo jiné vliv i na Váš fyzický vzhled, díky čemuž podpoříte Vaší sebedůvěru a zlepšíte si tak náladu.

2. ZLEPŠENÍ KVALITY SPÁNKU

Trpíte na problémy s usínáním? Možná Vám pomůže právě to, když si během dne dáte pořádně do těla!

Díky sportovní aktivitě se Vaše tělo vysílí, což má pozitivní vliv na Váš spánek. Po cvičení budete usínat rychleji a spánek bude hlubší. Ideální je načasovat si sportovní aktivitu 5 – 6 hodin před tím, než jdete spát.

3. PREVENCE PROTI CHRONICKÝM CHOROBÁM

Máte strach z kardiovaskulárních onemocnění? Díky sportu nemusíte!

Pravidelný sport je výbornou prevencí právě proti vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a určitým typům rakoviny. Zároveň se Vám zlepší hladina cholesterolu v krvi.

4. ZBAVÍTE SE PŘEBYTEČNÉHO TUKU

Léto je za dveřmi a vy pořád nejste spokojení se svojí postavou? Možná je ideální čas na zlepšení!

Když cvičíte, spalujete kalorie. Kalorický příjem představuje jakousi energetickou hodnotu Vašeho těla. Pokud budete sport a cvičení zařazovat pravidelně, dostanete se díky spáleným kaloriím do kalorického deficitu, což povede k tomu, že tělo začne spalovat tuky. Nezapomeňte samozřejmě na dodržování správného jídelníčku, bez toho to totiž nepůjde. 

5. ZLEPŠÍTE FUNKCI SRDCE A PLIC

Zadýcháte se po tom, co zdoláte cestou z nákupu pár schodů? Nezoufejte, sport Vám v tomhle může pomoct!

Během fyzické aktivity potřebuje Vaše tělo vyšší přísun kyslíku, což vyžaduje zvýšenou funkci kardiovaskulárního a dýchacího sytému. Díky pravidelné zátěži docílíte výrazného zlepšení funkce Vašeho srdce a plic.

6. ZLEPŠÍTE SVOU DISCIPLÍNU

Chybí Vám v životě disciplína? Začnete pořádně makat a uvidíte, že se to zlepší.

Díky pravidelným tréninků kromě fyzické kondice zlepšíme i disciplínu. Ponořte se do sportu a uvidíte, že Vás brzy přejde chuť nějaký ten trénink vynechat. Pak už stačí jen přenést tyhle návyky ze sportu i do běžného života a disciplína je na světě!

7. POZNÁTE NOVÉ PRÁTELE

Rádi poznáváte nové lidi? Mezi sportovci se přátelské vztahy tvoří velmi rychle, protože máte vždy společné téma k hovoru.

Většina sportů je založena na vztazích mezi hráči, nebo sportovci. Proto se z týmových hráčů a sportovních parťáků často stávají dobří přátelé. Chcete-li si tedy udělat dobré přátele, začněte sportovat.

8. ZAČNETE SI VÍCE VĚŘIT

Máte problémy se sebedůvěrou, nebo trpíte nízkým sebevědomím? Sport Vám pomůže.

Sport je často o překonávání určitých limitů a posouvání výkonnostních hranic. S každým zlepšením přidáte své sebedůvěře potřebné body. Čím více budete do sportu zapálení, tím více sebedůvěry získáte.

9. ZLEPŠÍTE ZDRAVÍ VAŠÍ POKOŽKY

Máte problémy s pokožkou? Tady pro Vás máme snadné řešení!

Pravidelných cvičením zvyšujete průtok krve, což dodává Vaší pokožce kyslík a živiny, které zlepšují zdraví a často pomáhají i k rychlejšímu hojení ran. Mimo jiné, cvičením odvádíte z těla teplo přímo přes pokožku, díky čemuž z pokožky odchází i škodlivé látky.  

10. PRODLUŽÍTE SI ŽIVOT

Věděli jste, že pravidelným sportem a cvičením si můžete prodloužit život? Možná je sport ten všemi hledaný „svatý grál“. 😀

Dobře, teď vážně. Sport Vás nejspíš nesmrtelným neudělá. Studie ale prokázaly, že pravidelným cvičením se střední intenzitou můžeme zpomalit stárnutí buněk, což může prodloužit Váš život.

Tak co, je tohle dost přesvědčivých argumentů k tomu začít sportovat? Pokud je tvoje odpověď na otázku kladná, máme pro tebe malý tip. 

Každý sportovec si zaslouží pořádné oblečení na trénink! StayHero Clothes dodá Vašemu tréninku nový rozměr. Vyzkoušejte kousky z naší poslední kolekce a věřte, že si zamilujete náš sportovní střih a kvalitní materiál vyráběný v ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *